Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kapitola - Pobyt v hotelu

23. 7. 2006

Příští den Harry vstal velice pozdě, oblékl se a šel na snídani. Když došel dolů do baru, seděli tam už zase zákazníci, popíjeli kávu a četli ranní noviny. Harry se nasnídal a když kolem něho procházel jeden zákazník, v ruce držel srolované jarní vydání místního tisku, stačil Harry letmo zahlédnout datum.
Bylo třicátého prvního července, Harry měl narozeniny. Zase ho popadl takový divný dusivý pocit, hned si vzpomněl na Rona a Hermionu, jak by mu teď posílali dárky, Hagrid by mu zase možná poslal nějakou kousavou učebnici a od milých Dursleyových by dostal zase něco jako ramínko na šaty, či okousané párátko.
Co asi si musí myslet, co když opravdu věří, že je Harry po smrti? Neměl jim doma nechat vzkaz, aby věděli, že je v pořádku? Ne, to by ho hned začali hledat, možná, že je lepší, když si myslí, že je Harry mrtvý, už je nikdy neuvidí, s tím se už smířil, i když ho to stále hryzalo v mysli.
Snad už se s tím smířili. Harry si jasně vzpomínal, jak v minulém roce viděl ve štábu Fénixova řádu sama sebe ležet na zemi mrtvého, byl to bubák, který strašil Molly Weasleyovou, ta se ze všeho nejvíc bála smrti svých blízkých. Už tenkrát měl Harry takové zvláštní tušení, že někdo z těch, v které se bubák postupně proměňoval, opravdu nepřežije. Málem to byl pan Weasley, kterého zachránilo jenom Harryho tušení.
Nebo snad o něm ví celá kouzelnická společnost? Třeba o něm vědí a nechávají ho, aby se sám vzpamatoval, třeba si hrají na chytráky a moc dobře tuší, že se stejně nakonec Harry vrátí.
Ne, to ne, Harry se už nikdy nevrátí, vůbec to neměl v plánu. Už nikdy neuvidí své přátele, neuvidí Bradavice, nezahraje si famfrpál, nezajde k Hagridovi do hájenky…
Naposledy, když u něj byl, se strašně naštval z toho, co Hagrid říkal o Siriusovi, všichni jako by si mysleli, že ho znají o moc lépe než sám Harry, jako by si mysleli, že opravdu je snad takový zloduch, jako si myslelo celé kouzelnické společenství před patnácti lety, když ho zavřeli do Azkabanu. Nikdo z těch namyšlených troubů ani nemá tušení, co musel Sirius prožívat, když byl sám zavřený v Grimmauldově náměstí dvanáct, nikdo z nich nemusel být pořád zavřený v domě, který tak nenávidí. Jen Sirius a Harry ví, jako to je.
Harrymu navždy zůstanou trpké vzpomínky na čas, kdy bydlel u Dursleyových, ani si neuvědomoval, že už polovinu času stráveného u nich strávil v Bradavicích, pět let, kdo by to řekl, jak to utíká.
Ať si Hermiona a Ron žijí dál své šťastné životy, v Nebelvíru mají své přátele a možná budou mít i další, když přestanou kamarádit s Harrym, kterého hodně lidí nenávidí. Jeho postel zaplní v září nový student, třeba se stane jejich novým kamarádem, lepší než byl Harry.
‚Nech už toho litování!‘ říkal si rozčileně, ať si dělají, co chtějí, Harry byl zvyklý, že o svých narozeninách téměř nic nedostane, takže mu to ani nevadilo. Ale ty dopisy od přátel mu budou chybět.
Dosnídal a chvilku si povídal s Tonym, který zase vyzvídal, jestli se už něco pamatuje. Harrymu to také připadalo hloupé předstírat, že má nějakou amnézii a že si nevzpomíná ani na své rodiče.
Potom šel vytřít podlahu u pokojů. Práce ho nutila nemyslet dál na své narozeniny a ztracené přátele, takže mu ani nevadilo, že vytřít tři patra je docela namáhavé. Přehodil si tedy hadr přes podlouhlý smeták, namočil jej a začal ze shora dolů vytírat. Práce mu šla až podivně rychle. K jeho vzteku pokaždé, když vytřel nějaké místo, vyšel ze dveří nájemník pokoje a Harryho vytřenou podlahu pošlapal botami, na kterých bylo už suché bláto, nebo písek.
Druhé patro už šlo o něco více ztuha. Harrymu připadalo, že nájemníci schválně začali vycházet přesně v okamžiku, kdy Harry vytíral, připadal si i poněkud trapně, když tudy procházeli a koukali na něj.
Spodní patro už šlo velice ztuha, Harry se strašně potil, i když se nemělo na jeho hubeném těle co.
Třicátého prvního července uplynulo jako voda a Harry se večer zase věnoval v baru hostům. Tentokrát jich nebylo tolik, protože byl všední den, tak měl Harry čas mluvit s Tonym. Mluvili o všem možné, Tonyho překvapilo, že ví tak málo o fotbale, to je přece ten nejznámější sport, říkal Harrymu. Jenže když Harry poslouchal jeho vyprávění o tom, jak takový mudlovský fotbal může být napínavý a v duchu to porovnával s famfrpálem, musel se smát.
Jenom jedna branka, jeden míč, jaký blázen to vymyslel? Harry do svých jedenácti už o fotbale slyšel a párkrát ho hrál, ale nijak ho nepřitahoval, proto se o něj moc nezajímal.
Večer, když vešel zpět do svého pokoje, našel v koupelně zavřený svůj kufr. Smrdělo to tam jako v tom kontejneru. Harry ho tedy vzal a zamkl ho do skříně. Naštěstí dobře těsnila. Klíč si pak schoval. Do koupelny se neodvážil jít a pečlivě jí zapečetil.
Den jeho narozenin uplynul vskutku normálně, Harry se bál, že by mohla přiletět nějaká sova s psaním, nebo dokonce s balíčkem. Když v prvním ročníku utíkali spolu se strýcem Vernonem před ohromnou masou dopisů, které měl Harry zákaz číst, tak je pokaždé našli. Jak to, že teď o Harrym nikdo neví?
Nikdo o něm nemůže vědět, několikrát málem zahynul, zvláště s těmi mozkomory. Pokud ho někdo měl hlídat, určitě by zakročil, tam mu nepomohlo žádné koště, Harry je sám dokázal odlákat.
V noci se mu zdálo zase o jeho zážitku z odboru záhad. Nakonec se ale dokázal vyspat.
Druhý den se oblékl, oblečení dostal zase od Tonyho, už se mu nechtělo vyndávat je z kufru. Pak otevřel dokořán okno a dveře od koupelny a nechal přes celý den pokoj vyvětrat. Dopoledne zase proběhlo s vytíráním chodby u pokojů. Harry se setkal s uklízečkou, která se na něj usmívala, když viděla, jak také pracuje. Harry jí úsměv přehnaně oplatil a potom, co se otočila, jí ukázal rukou neslušné gesto, protože mu bylo jasné, co si o něm teď asi musí myslet. Po poledni Harry zašel do krámu, aby doplnil zásoby. Už dlouho nebyl v mudlovském krámu, byly to úplně jiné věci, než které se prodávali na Příčné ulici.
Měl na sobě obnošenou kšiltovku, kterou mu půjčil Tony, kšilt měl přitom stažený až k nosu. Opravdu nechtěl, aby ho tu někdo poznal, protože krámem procházelo spoustu lidí. Připadal si jako nějaká televizní hvězda, co se snaží skrýt před svými fanoušky, až na to, že Harry si nebyl jistý, zda by po něm chtěli autogram, nebo by ho udali na Ministerstvu. Na druhou stranu nechtěl vzbudit dojem, že něco krade, protože v té kšiltovce, která mu zakrývala kšiltem obličej, tak rozhodně vypadal.
Když vyšel z krámu, zavalil ho zase teplý vzduch letního slunce. Počasí bylo za poslední dny opravdu vydařené. Harry po chvilce vrážel do lidí, jak měl kšilt nasazený až k nosu, takže neviděl před sebe a neustále se omlouval. Když došel k hotelu, jeho okno bylo stále otevřené, snad se to do večera vyvětrá. Donesl věci z krámu Tonymu a ten je uložil, zatímco Harry obsluhoval pult. Naučil se dokonce čepovat pivo. Udělat kafe mu nedělalo problémy, u Dursleyových ho dělal v jednom kuse, zvláště pro nakvašeného strýce Vernona, který se neustále schovával za svými novinami. Harry moc dobře věděl, že někdy prostě jen dělá, že je čte, ale přitom sleduje, co se děje v místnosti. Kdyby mohl, určitě by si vystřihl do noviny škvírky pro oči.

Uběhl další den, pak další týden. Harry opět chodil do krámu a dělal svoji práci. S Tonym potom šli o víkendu do města a on mu pak koupil digitální hodinky, ze kterých byl Harry nadšený. Měli stopky, budíka, kalkulačku, různé melodie, upomínky a co bylo nejdůležitější, byly vodotěsné.
Harry dlouho přemlouval Tonyho, ať mu to strhne z výplaty, protože si něco takového nezaslouží, byly drahé, považoval částku, kterou stály za majlant.
Docela se mu začalo v hotelu líbit, připadal si jako takový spolumajitel a s Tonym si náramně rozuměli. Pak si začal kupovat další věci, nakonec po třech týden spolu zašli do oční optiky a Harry si nechal udělat větší brýle. Zásadně trval na tom, aby byly stejného tvaru, protože si na ně zvykl. Brýle mu udělali na počkání a Harryho nos i uši si ulevily od věčného tlaku, který způsobovaly jeho staré brýle. Tony ho věčné přemlouval, že už dávno vyšly z módy, že v těch kulatých brýlích vypadá jako Hippie. Harry sice nevěděl, co tím myslí a radši se na víc neptal.
Viděl, že je Tony strašně rád z jeho společnosti, také věděl, že vždycky chtěl mít děti a Harryho začínal považovat tak trochu za svého syna, nebo synovce. V baru, když byl klid a Harry neměl žádnou práci, spolu pak hráli karty. Harry se naučil, jak se hraje poker, ale pokud ho Tony zrovna nešetřil, tak pokaždé prohrával. Pomalu se dostával těm fíglům na kloub a odvažoval se riskovat. Samozřejmě spolu nehráli o peníze ani o nic jiného. Tony sice říkal, že je to ‚znevažování‘ té hry, ale to Harrymu bylo jedno. Bavil se, jeho práce se mu líbila a k jídlu dostával konečně něco poživatelného. Tony sice nebyl nějaký extra kuchař, ale něco málo zvládnout mohl.
S uklízečkou se Harry spřátelil už druhý týden, po pár dalších dnech většinou uklízeli spolu, Harry vždycky vytřel a počkal, až bude hotová s pokojem i ona a oba přešli dál. Jmenovala se Margaret a Harrymu se jí hnusilo říkat Marge, protože si vždycky vzpomněl na jednu neoblíbenou osobu u Dursleyových.
Margaret nakonec i začala Harrymu vařit, kromě svých kamarádek totiž také žila sama a tak někdy zůstávala spolu s oběma v baru a povídali si. Harry by čekal, že se z Tonym už dávno spřátelili, ale to vůbec nebyla pravda. Tony občas říkal, že Harry má dar sbližovat lidi. Po těch týdnech se dokonce zapomněl Harryho vyptávat, zda už si vzpomněl na něco ze své minulosti. Harry měl stejně v plánu dřív nebo později mu sdělit, že žil v nějakém dětském domově, ale že stejně už se tam vrátit nechce.
Do baru chodila i nějaká děvčata a Harry po nich po očku pokukoval. Ty si toho okamžitě všimly a začaly si spolu něco šuškat. Neměl odvahu k nim jít a pozvat je, Tony ho stále vybízel, protože už několikrát jeho pohled zachytil a stále se usmíval. Harry vždycky vypadal jako nemehlo, když k nim nesl pití, nebo přijímal objednávky. Připomínaly mu děvčata z Bradavic, takže neměl zájem se více sbližovat, i když si nemohl vysvětlit, čím to je, ale něco ho k nim přitahovalo.
Na Bradavice úplně zapomněl, vzpomněl si na ně jenom když usínal a znovu se mu zdály ty zlé sny. Byl v hotelu ale tak spokojený, že se mu začaly zdávat čím dál méně. Jednou dokonce se mu nezdály celý týden a když už ano, tak jenom chvilku, už se neprobouzel celý zpocený s peřinou odkopnutou přes celou místnost.
Občas mu, když byl sám, vrtalo hlavou, jak se asi mají Ron a Hermiona. Bylo už konec srpna a teď už by měl Harry dostat sovu, že ho očekávají v Bradavicích. Zpátky se mu nechtělo nejenom proto, že se bál, že by se ho lord Voldemort snažil ovládnout a ubližovat ostatním Harryho tělem, ale také proto, že se mu tu začalo líbit. Přes víkendy si vycházeli ven, párkrát s nimi šla i Margaret, se kterou si oba rozuměli. Harry po chvíli zjistil, že si s Tonym Margaret rozumí až nějak moc a začínalo to být podezřelé. ‚Že by se z toho jejich vztahu nakonec ještě něco vyklubalo?‘ říkal si s úsměvem, když se zase procházeli a Tony nabídl Margaret rámě.
Harry neustále vyhlížel, jestli když se tak procházeli v parku nezahlédne nějakého mozkomora, moc dobře věděl, že mozkomor nerozlišuje od toho, koho má zabít a toho, kdo mu stojí v cestě. Bál se o ty dva pokaždé, když vyšel s nimi, nebo jenom s jedním ven.
Také Harryho postava se začala konečně formovat. Od práce a chození mu začaly zase narůstat svaly a už nebyl tak hubený v obličeji ani v pase, i když pořád stále vypadal podvyživeně.
První zářijový den byl tu. Harry všem říkal, že už mu bude osmnáct, aby se vyhnul povinné školní docházce, když na to padla řeč. Popravdě bylo to dost obtížné předstírat před nějakými hosty, že už do školy nechodí. V Tonyho případě to bylo stejné, ale stačilo mu, když mu řekl, že ví, že vychodil školu. Nakonec mu řekl i o tom dětském domově a že by strašně rád zůstal v hotelu. Tony se ho ani nesnažil přemluvit a radostně souhlasil. Tím pro něj utnuly věčné otázky na jeho minulost. Vyrostl bez rodičů, kteří nejspíš umřeli, když byl ještě malý a pak vyrůstal v dětském domově. To si všichni mysleli. Harry pokaždé, když kolem procházeli policisté, něco si něco kupovali na posilnění předstíral, že musí na záchod. Chtěli by vidět jeho občanku a tu tedy neměl. Nikdo v mudlovském světě vlastně ani nevěděl, že Harry existuje.
Prvního září tedy bylo pryč a Harry si oddechl. Opravdu na něj zapomněli? Věděl, že teď už dávno dorazil Bradavický expres do Bradavic spolu se spoustou žáků, kteří už první školní den měli za sebou. Mezi nimi byli i Ron a Hermiona, kteří se teď určitě už učí někde ve Snapeově učebně, kde pachtí jeho zákeřné lektvary. Bylo mu to až divné, že ho nehledali. Nejspíš si opravdu mysleli, že je mrtvý. Jizva ho od té noci s mozkomory vícekrát nebolela a žádná sova se již neobjevila. Kouzelnický svět si myslel, že Harry Potter zemřel, že ho Voldemort zabil. Jak se na to asi díval Brumbál. ‚Slavný Brumbál, který mi zkazil celý život.‘ tak mu říkal Harry. Poslední dny se mu hnusil, nechtěl ho ani vidět. Klidně sledoval, jak Sirius padá do toho oblouku, jako by nemohl se svými schopnostmi ho zachytit v letu. Nebo alespoň chytit Lestrangovou, která hned v zápětí utekla a jediný člověk, který běžel za ní, byl právě Harry. Brumbál mu už párkrát zachránil život, to ano, ale Harry mu za to nebyl vůbec vděčný. Zachraňoval ho jenom proto, aby mohl vzápětí zase trpět, jak už u Dursleyových, nebo v samotné škole.
V srdci měl ale stále takové podivné prázdno, jako by tam něco chybělo, něco hrozně moc důležitého. Že by opravdu Harrymu tak něco scházelo?
Byl už první týden po novém školním roce, Harry stále žil v hotelu s Tonym a Margaret. Vytírání mu šlo za chvilku úplně samo, udělal si takovou taktiku, která mu to ulehčovala a nemusel se tak namáhat. Možná se mu to také zdálo, protože byl už mnohem silnější, než dřív. Ne že by začal posilovat, ale cítil se fit. V baru už byl jako opravdový číšník, zde si také osvojil taktiku a stoly již znal nazpaměť. Dokonce se znal i s několika zákazníky a dokonce i mladými zákaznicemi. Harry se vždy choval slušně a nic si nedovoloval. Po tom měsíci se ale cítil jako by v jiné kůži. Bylo mu prima, Kulový blesk už nikdy nevytáhl z pod postele, vlastně ani nevěděl, jestli tam vůbec je. Skříň už také od té doby, co tam zavřel kufr, neotevřel. V neposlední řadě zapomínal sebou nosit hůlku a nechával jí pod polštářem v posteli. Přestal si připadat v nebezpečí a přestal být ostražitý. Jenom když vyšel ven, tak stále se snažil si zakrýt tvář kšiltem čepice.
Byl už třetí týden po září, když se to stalo. Jedno odpoledne obzvlášť zataženého dne byl Tony i Harry zase v baru při své práci. Harry zrovna šel s vypitými čajovými hrnky k pultu, když v tom se ozvalo zaklepání za oknem. V témže okamžiku vešel do baru jeden zákazník a všichni se dívali, jak nějaká sova, která před malou chvílí klepala zobákem na okno se protlačila vedle vstupujícího pána dovnitř. V baru se ozval křik, nějaká žena se jí tak lekla, že skočila až na židli. Harry ani neměl pomyšlení se leknout a začal s podnosem v ruce uklidňovat zákazníky, že to nic není, jenom sova.
Odložil podnos na pult, kde stál vykulený Tony a přešel ke šmajdavé sově, která unaveně postávala vedle dveří. Harry si jí začal prohlížet a všichni hosté hned ztichli. Tak divně zabarvenou sovu Harry ještě neviděl, jako kdyby jí znal. Měla na sobě fleky různých barev, celá byla rozčepýřená a potrhaná, jak kdyby letěla snad přes celý svět. Stála tam a unaveně mžourala na Harryho. V tom Harrymu blýsklo v hlavě, byla to Hedvika. Neuvěřitelně stahaná a tak strašně špinavá, až by už nikdo nepoznal, že je to ve skutečnosti sněžná sova.
Jakmile jí Harry poznal, hned jí šel naproti. Sova se opírala svým křídlem o zem, jako kdyby vůbec nemohla udržet rovnováhu. Sklonil se k ní a vzal jí na ruku. Musel jí ale přidržovat, aby nespadla.
„Hned budu zpátky, asi jí něco je, podívám se na ní.“ řekl Harry a vyšel z baru k pokojům. Všichni na něho koukali s úžasem, jako kdyby byl nějaký profesionál, ten samý výraz měl i Tony.
Harry s ním vyběhl do pokoje a cestou jí říkal:
„Co tady k čertu děláš, neměla jsi mě hledat. A co se ti to proboha stalo, chudinko?“
Hedvika pomrkávala každým okem zvlášť, byla absolutně vyčerpaná. Harry jí posadil na ručník u stolu a rychle jí běžel natočit nějakou vodu do sklenice. Vrátil se se sklenicí v ruce a nabídl jí, aby se napila. Hedvika se naklonila a začala po douškách pít, jak tak neustále zvedala hlavu a pila, Harry si jí úzkostlivým pohledem prohlížel.
Byla strašně špinavá, jak mohla být tak špinavá, vždyť i divoké sovy se jednou za čas sami umyjí, co se jí to stalo?
Harry jí pak podal něco k jídlu, věděl, že jí to asi nebude chutnat, ale něco do sebe dostat musela. Jestli takhle vypadala, když dorazila i za Siriusem, který byl v čtvrtém ročníku školy schovaný před veřejností, tak jak to, že mu o tom nenapsal?
Pak si Harry sedl na postel a koukal starostlivě na strhanou Hedviku. Až teď si teprve uvědomil, že má kolem nohy přivázanou zprávu. Byla v koženém pouzdru, kam se nemohla dostat voda, ale samotné pouzdro bylo v dost ubohém stavu. Toho se přesně bál, najdou ho, co má udělat, aby ho nenašli? Vždyť mohli Hedviku v klidu sledovat, tak jak to, že tu tedy ještě nejsou?
Opatrně sáhl do pouzdra a vyndal kus pergamenu, Hedvika si toho ani nevšimla a dál se věnovala jídlu. Rozložil pergamen popsaný úhledným písmem Hermiony a četl.


Zvětšit

Jak si Harry myslel, nesou to špatně. Harry opravdu byl mrtvý, už neexistoval pro kouzelný svět. Teď žije jako Harry Evans, jméno, na které si zvykl, Harry Potter už neexistuje, Hermiono. Už ho nehledej, nikdy ho nenajdeš.
Pak si teprve uvědomil datum, pokud opravdu to psala 31. července, tak to bude na cestě měsíc a půl, měsíc a půl se s tím musela Hedvika tahat. Hermiona nejspíš opravdu měla pravdu, Hedviku sledovali a ona se snažila celé ty měsíce je setřást. Proto přiletěla tak pozdě, zubožená, vyčerpaná, potravu si musela lovit cestou a přitom si hlídat záda. Harry si opravdu nepřál, aby ho někdo našel, dokonce ani Ron a Hermiona. Jak vidno, Hedvika to neuposlechla a splnila příkaz ‚Nevracej se, dokud ho nenajdeš‘.
Ta teď seděla na ručnících a očividně spala. Harry se začal rozhodovat, jestli jim odepíše. Co když ano? Co když je neodradí a oni opravdu opustí Bradavice a vydají se ho hledat? To je bláznovství, to nesmí dopustit. Ale když jim zase nenapíše, hrozí ještě víc, že začnou hledat svého přítele.
Co když už začali? Co když jednoho dne ponese pití rovnou jim dvěma ke stolu? Donutí ho vrátit se zpět?
Harry se už dávno pevně rozhodl, že se bude stranit kouzelnického světa, i když rozumem i srdcem rozhodně věděl, že to je jeho místo. Osud to ale chce jinak. Nesmí ohrozit jeho dva přátele, kteří by se zase vydali s ním do nebezpečí a tentokrát by tolik štěstí mít nemuseli.
Nakonec se rozhodl, že jim odepíše. Jenže Hedvika dál podřimovala, tak se zvedl a potichu odešel z místnosti. Napíše to až večer, alespoň nikdo neuvidí, jak vylétá z jeho okna. A také bude mít čas na to, aby si pořádně rozmyslel, co vlastně napíše.
V baru byl zase ruch jako obvykle, když Harry přišel, někteří na něj zvědavě pohlédli, jako že by zase přinesl tu sovu, kterou tak okázale odnesl. Když zjistili, že jde s prázdnou náručí, zase se vrátili ke své předchozí činnosti. Harry přešel k pultu a řekl Tonymu, že je zase zpátky a může jít zase nalívat.
„Harry, ty jsi tu sovu znal?“ zeptal se hned Tony.
„Ne, jak bych mohl znát sovu?“ pousmál se Harry.
„No já nevím, připadalo mi to tak.“ řekl Tony.
„Nikdy jsem jí ještě neviděl, jen mi připadala krotká, nic víc.“
„A co jsi s ní vlastně udělal?“ zeptal se Tony.
„No…“ Harry chtěl odpovědět, ale osvobodila ho jedna objednávka, takže musel Tonyho u pultu nechat samotného. Vzápětí se ale mýlil, protože to nebyla objednávka, ale ta polekaná žena, co strachy vyskočila na židli. Harry jí vysvětlil, že byla krotká a že jí opláchl, dal jí napít a je zase v pořádku.
Zákaznice žasla nad Harryho výkonem a ještě ho tam chvíli zdržela.
Den zase šel dál, čas utíkal jako voda, Harry byl stále rád, že to nebyl dopis od Ministerstva, ale jen od jeho ‚bývalých‘ přátel. Myslel stále na to, jak jim odpoví. V první řade napíše hned na začátek, že o něm musí vědět jenom Hermiona a Ron, nikdo jiný. Také aby na něj zapomněli a víckrát už nehledali. Sám Harry na ně nedokáže zapomenout, takže ví, jak je to těžké.
A to je vlastně všechno, víc jim nemá co říct, jakákoliv jiná informace by ho jenom prozradila. Možná ještě že se má dobře a to je všechno. Harry byl spokojený, že vymyslel tenhle krátký dopis a tím ulevil své mysli, večer ho napíše a dá Hedvice. Ta už do Bradavic trefí.
Přišel večer a pak noc. Harry skončil zase jak měl ve zvyku a rozloučil se na dobrou noc s Tonym. Vyšel po schodech do svého pokoje. Hned, jak vešel, Hedvika otevřela své pronikavé oči a hleděla na něj.
„Hned teď napíšu dopis a budeš moci odletět, neboj.“ řekl Harry a Hedvice se načechralo peří pod zobákem, jako kdyby byla naštvaná. Harry nevěděl, jestli je to tím, že zase musí letět, nebo že odchází od Harryho. No, to je jedno. Popadl pergamen, který poslala Hermiona, obrátil ho na druhou stranu, vzal propisku, kterou sčítal ceny nápojů a začal psát.

Zvětšit

Snad to nezní příliš přehnaně, říkal si Harry. Několikrát je tam, že prosí, aby ho nehledali, takže by to mělo snad stačit. Dopis připravil k odeslání a zasunul jej Hedvice do pouzdra na dopisy.
„Hedviko, už se sem nesmíš vracet, i kdyby se stalo cokoliv, nevracej se, rozumíš?“
Hedvika na něj koukla svýma očima a pohodila zobákem.
„Tak už leť a měj se.“ řekl nakonec Harry, otevřel okno dokořán a čekal, až vyletí ven.
Hedvika se otočila, poskočila na okenní římsu, protáhla si křídla a zamávala s nimi ve vzduchu. Pak se naposledy otočila hlavou na Harryho a její pronikavé soví oči hleděly do jeho.
„Sbohem, kamarádko.“ řekl Harry s předstíraným úsměvem, protože mu právě odlétala jediná živá vzpomínka na kouzelný svět.
Hedvika odvrátila pohled, zamávala křídly a byla ta tam. Harry nechal okno otevřené jenom trochu a převlékl se. Nutil se nepřemýšlet o tom, že právě viděl Hedviku naposledy, zase cítil ten tíživý pocit v žaludku. Hupnul do pyžama a zalehl do postele.
Přetočil se na bok a pohledem zůstal viset na polootevřeném oknu. Venku byla tma jak v ranci a měsíc byl zakrytý zářijovými mraky. Počasí se ochladilo tak, že si Harry už nemohl nechávat okno dokořán. Teď tam v dáli nejspíš plápolaly dvě křídla nesoucí smutný dopis dvou žákům do Školy čar a kouzel v Bradavicích.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Unknown

(ronytq@wss.com, 9. 9. 2007 8:24)

zshare hawaii music <a href= http://musicresource.org/genre-punk-grunge/gnr308/ >organizing ipod music files</a> palm tx handheld music downloads

Lqgppegr

(arama@yahoo.com, 9. 9. 2007 8:13)

comment1 , <a href="http://d.newsearchyou.info/joint-pain-medicine.html ">Joint pain medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/joint-pain-medicine.html "]Joint pain medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/joint-pain-medicine.html Joint pain medicine gezap, <a href="http://d.newsearchyou.info/chest-medicine.html ">Chest medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chest-medicine.html "]Chest medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/chest-medicine.html Chest medicine yswson, <a href="http://d.newsearchyou.info/circus-music-wavs.html ">Circus music wavs</a>[url="http://d.newsearchyou.info/circus-music-wavs.html "]Circus music wavs[/url]http://d.newsearchyou.info/circus-music-wavs.html Circus music wavs lde, <a href="http://d.newsearchyou.info/netherlands-tourism.html ">Netherlands tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/netherlands-tourism.html "]Netherlands tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/netherlands-tourism.html Netherlands tourism 9559, <a href="http://d.newsearchyou.info/karftmaid-corner-medicine-cabinet.html ">Karftmaid corner medicine cabinet</a>[url="http://d.newsearchyou.info/karftmaid-corner-medicine-cabinet.html "]Karftmaid corner medicine cabinet[/url]http://d.newsearchyou.info/karftmaid-corner-medicine-cabinet.html Karftmaid corner medicine cabinet kqukiy, <a href="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html ">Keflex medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html "]Keflex medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html Keflex medicine 56387, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-new-york.html ">Chinese medicine new york</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-new-york.html "]Chinese medicine new york[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-new-york.html Chinese medicine new york 583, <a href="http://d.newsearchyou.info/ronin-warriors-music.html ">Ronin warriors music</a>[url="http://d.newsearchyou.info/ronin-warriors-music.html "]Ronin warriors music[/url]http://d.newsearchyou.info/ronin-warriors-music.html Ronin warriors music dluc, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-enlarged-axillary-lymph-nodes.html ">Chinese medicine and enlarged axillary lymph nodes</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-enlarged-axillary-lymph-nodes.html "]Chinese medicine and enlarged axillary lymph nodes[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-enlarged-axillary-lymph-nodes.html Chinese medicine and enlarged axillary lymph nodes 759891,

hwDKbfAXbepxZDdjfNT

(erhte@yahoo.com, 9. 9. 2007 6:43)

comment1 , <a href="http://d.newsearchyou.info/katz--2--step-medicine-cabinet.html ">Katz + 2- step medicine cabinet</a>[url="http://d.newsearchyou.info/katz--2--step-medicine-cabinet.html "]Katz + 2- step medicine cabinet[/url]http://d.newsearchyou.info/katz--2--step-medicine-cabinet.html Katz + 2- step medicine cabinet =(, <a href="http://d.newsearchyou.info/best-medicine-for-anxiety-and-depression.html ">Best medicine for anxiety and depression</a>[url="http://d.newsearchyou.info/best-medicine-for-anxiety-and-depression.html "]Best medicine for anxiety and depression[/url]http://d.newsearchyou.info/best-medicine-for-anxiety-and-depression.html Best medicine for anxiety and depression kkcph, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-naturopathic-medicine.html ">Journal of naturopathic medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-naturopathic-medicine.html "]Journal of naturopathic medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-naturopathic-medicine.html Journal of naturopathic medicine djoiuu, <a href="http://d.newsearchyou.info/jewish-music-online.html ">Jewish music online</a>[url="http://d.newsearchyou.info/jewish-music-online.html "]Jewish music online[/url]http://d.newsearchyou.info/jewish-music-online.html Jewish music online >:-D, <a href="http://d.newsearchyou.info/chicago-jobs-internal-medicine-hematology-oncology.html ">Chicago jobs internal medicine hematology-oncology</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chicago-jobs-internal-medicine-hematology-oncology.html "]Chicago jobs internal medicine hematology-oncology[/url]http://d.newsearchyou.info/chicago-jobs-internal-medicine-hematology-oncology.html Chicago jobs internal medicine hematology-oncology 40880, <a href="http://d.newsearchyou.info/atreyu-music.html ">Atreyu music</a>[url="http://d.newsearchyou.info/atreyu-music.html "]Atreyu music[/url]http://d.newsearchyou.info/atreyu-music.html Atreyu music =(((, <a href="http://d.newsearchyou.info/kama-sutra-music.html ">Kama sutra music</a>[url="http://d.newsearchyou.info/kama-sutra-music.html "]Kama sutra music[/url]http://d.newsearchyou.info/kama-sutra-music.html Kama sutra music 229422, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-occupational-environmental-medicine.html ">Journal of occupational environmental medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-occupational-environmental-medicine.html "]Journal of occupational environmental medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-occupational-environmental-medicine.html Journal of occupational environmental medicine %PPP, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html ">Journal of american medicine association</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html "]Journal of american medicine association[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html Journal of american medicine association mkdcf,

Unknown

(hunribz@zkudafs.us, 9. 9. 2007 6:40)

Great site and pretty colors!
<a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/national-insurance-number.html >National insurance number</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/long-term-care-insurance-agent.html >Long term care insurance agent</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-portability.html >Health insurance portability</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/california-farm-bureau-member-health-insurance.html >California farm bureau member health insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/reasons-why-we-need-car-insurance-from-aaa.html >Reasons why we need car insurance from aaa</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/national-foundation-life-insurance-company.html >National foundation life insurance company</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/student-health-insurance-quote-online.html >Student health insurance quote online</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/student-health-insurance-quote-texas.html >Student health insurance quote texas</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/student-health-insurance-plan.html >Student health insurance plan</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/mid-century-insurance.html >Mid century insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/find-jobs-insurance-verification.html >Find jobs insurance verification</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/best-life-insurance-companies.html >Best life insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/california-teen-health-insurance.html >California teen health insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/casualty-insurance.html >Casualty insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/long-term-care-health-insurance-rates.html >Long term care health insurance rates</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/national-insurance-number-interview.html >National insurance number interview</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/smoking-health-insurance-international-student-travel.html >Smoking health insurance international student travel</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/national-grange-mutual-insurance.html >National grange mutual insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/stonebridge-life-insurance.html >Stonebridge life insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-plans-new-york.html >Health insurance plans new york</a>

WlwHtRvkIy

(erthld@yahoo.com, 9. 9. 2007 5:13)

comment1 , <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html ">Chinese medicine formulary</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html "]Chinese medicine formulary[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html Chinese medicine formulary 842, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-clinical-sleep-medicine.html ">Journal of clinical sleep medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-clinical-sleep-medicine.html "]Journal of clinical sleep medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-clinical-sleep-medicine.html Journal of clinical sleep medicine 13989, <a href="http://d.newsearchyou.info/space-jam-movie-music.html ">Space jam movie music</a>[url="http://d.newsearchyou.info/space-jam-movie-music.html "]Space jam movie music[/url]http://d.newsearchyou.info/space-jam-movie-music.html Space jam movie music ilekym, <a href="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html ">Keflex medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html "]Keflex medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html Keflex medicine 45063, <a href="http://d.newsearchyou.info/chiropratic-medicine.html ">Chiropratic medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chiropratic-medicine.html "]Chiropratic medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/chiropratic-medicine.html Chiropratic medicine 921872, <a href="http://d.newsearchyou.info/chicago-health-alternative-medicine.html ">Chicago health alternative medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chicago-health-alternative-medicine.html "]Chicago health alternative medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/chicago-health-alternative-medicine.html Chicago health alternative medicine btljn, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-clinic.html ">Chinese medicine clinic</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-clinic.html "]Chinese medicine clinic[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-clinic.html Chinese medicine clinic vbxqf, <a href="http://d.newsearchyou.info/space-music-mp3.html ">Space music mp3</a>[url="http://d.newsearchyou.info/space-music-mp3.html "]Space music mp3[/url]http://d.newsearchyou.info/space-music-mp3.html Space music mp3 451, <a href="http://d.newsearchyou.info/women-in-medicine-conference.html ">Women in medicine conference</a>[url="http://d.newsearchyou.info/women-in-medicine-conference.html "]Women in medicine conference[/url]http://d.newsearchyou.info/women-in-medicine-conference.html Women in medicine conference =]]],

Unknown

(xlmmlrj@pueaprh.us, 9. 9. 2007 4:32)

Good job and great design! I love this site!
<a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/evacuation-insurance.html >Evacuation insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/ghi-health-insurance.html >Ghi health insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/temporary-auto-insurance.html >Temporary auto insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/and-mortgage-insurance.html >And mortgage insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/online-auto-insurance-company-quote.html >Online auto insurance company quote</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/carol-nash-bike-insurance.html >Carol nash bike insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/top-insurance-companies.html >Top insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-provider-in-florida.html >Health insurance provider in florida</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/lumberman-mutual-insurance-co-ky.html >Lumberman mutual insurance co ky</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/and-health-insurance-companies.html >And health insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/long-term-disability-insurance-companies.html >Long term disability insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/lincoln-long-term-care-insurance.html >Lincoln long term care insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/michigan-unemployment-insurance.html >Michigan unemployment insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/wisconsin-medical-malpractice-company-market-insurance.html >Wisconsin medical malpractice company market insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/provident-life-insurance-company-in-england.html >Provident life insurance company in england</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/and-medical-insurance.html >And medical insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/long-term-health-care-insurance-companies.html >Long term health care insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/national-auto-insurance.html >National auto insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/temporary-health-insurance-california.html >Temporary health insurance california</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/long-term-health-care-insurance-in-london.html >Long term health care insurance in london</a>

cryChXmRwnTPZe

(erht@yahoo.com, 9. 9. 2007 3:44)

comment4 , <a href="http://d.newsearchyou.info/teen-medicine-safety.html ">teen medicine safety</a>[url="http://d.newsearchyou.info/teen-medicine-safety.html "]teen medicine safety[/url]http://d.newsearchyou.info/teen-medicine-safety.html teen medicine safety %OO, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-emotion.html ">Chinese medicine emotion</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-emotion.html "]Chinese medicine emotion[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-emotion.html Chinese medicine emotion 045, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-diabetes.html ">Chinese medicine and diabetes</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-diabetes.html "]Chinese medicine and diabetes[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-and-diabetes.html Chinese medicine and diabetes 8-P, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-gout.html ">Chinese medicine gout</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-gout.html "]Chinese medicine gout[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-gout.html Chinese medicine gout mwfguo, <a href="http://d.newsearchyou.info/beneficial-holistic-medicine.html ">Beneficial holistic medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/beneficial-holistic-medicine.html "]Beneficial holistic medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/beneficial-holistic-medicine.html Beneficial holistic medicine 602700, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-information.html ">Chinese herbal medicine information</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-information.html "]Chinese herbal medicine information[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-information.html Chinese herbal medicine information dfag, <a href="http://d.newsearchyou.info/wood-bathroom-medicine-cabinets.html ">Wood bathroom medicine cabinets</a>[url="http://d.newsearchyou.info/wood-bathroom-medicine-cabinets.html "]Wood bathroom medicine cabinets[/url]http://d.newsearchyou.info/wood-bathroom-medicine-cabinets.html Wood bathroom medicine cabinets =((, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-veterinary-medicine-b.html ">Journal of veterinary medicine b</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-veterinary-medicine-b.html "]Journal of veterinary medicine b[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-veterinary-medicine-b.html Journal of veterinary medicine b 10161, <a href="http://d.newsearchyou.info/chapel-hill-family-medicine.html ">Chapel hill family medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chapel-hill-family-medicine.html "]Chapel hill family medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/chapel-hill-family-medicine.html Chapel hill family medicine guy,

Unknown

(xiiiulc@rmujpak.us, 9. 9. 2007 2:24)

Efficiency of Insurance, Insurance information. Insurance and new technologies, be careful with Insurance.
<a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/private-health-care-insurance.html >Private health care insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/universal-insurance-company.html >Universal insurance company</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/aegis-insurance-company.html >Aegis insurance company</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/law-suit-against-liberty-mutual-fire-insurance.html >Law suit against liberty mutual fire insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/investor-owned-life-insurance.html >Investor owned life insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/american-co-family-insurance-mutual.html >American co family insurance mutual</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/private-health-insurance-plan.html >Private health insurance plan</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/group-policy-health-insurance-quote.html >Group policy health insurance quote</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/florida-individual-health-insurance-plans.html >Florida individual health insurance plans</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/teen-health-insurance-policy.html >teen health insurance policy</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/audubon-insurance-group.html >Audubon insurance group</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/online-whole-life-insurance-quote.html >Online whole life insurance quote</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/asia-insurance-review.html >Asia insurance review</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/mcgraw-motorcycle-insurance.html >Mcgraw motorcycle insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/compare-travel-insurance-uk.html >Compare travel insurance uk</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/car-insurance-classic.html >Car insurance classic</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/top-rated-auto-insurance-companies.html >Top rated auto insurance companies</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/new-jersey-student-dental-health-insurance.html >New jersey student dental health insurance</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/compare-term-life-insurance-rates.html >Compare term life insurance rates</a> <a href= http://group-health-insurance.usainsurancedirect.info/car-insurance-company-canada.html >Car insurance company canada</a>

nmuxWTniXbKr

(re;ml;@yahoo.com, 9. 9. 2007 2:13)

comment3 , <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-for-hypothyroidism.html ">Chinese herbal medicine for hypothyroidism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-for-hypothyroidism.html "]Chinese herbal medicine for hypothyroidism[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-herbal-medicine-for-hypothyroidism.html Chinese herbal medicine for hypothyroidism jpeg, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-damp-heat.html ">Chinese medicine damp heat</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-damp-heat.html "]Chinese medicine damp heat[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-damp-heat.html Chinese medicine damp heat =P, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-hebs.html ">Chinese medicine hebs</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-hebs.html "]Chinese medicine hebs[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-hebs.html Chinese medicine hebs =P, <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-sport-and-medicine.html ">Journal of sport and medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-sport-and-medicine.html "]Journal of sport and medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-sport-and-medicine.html Journal of sport and medicine 8]], <a href="http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html ">Journal of american medicine association</a>[url="http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html "]Journal of american medicine association[/url]http://d.newsearchyou.info/journal-of-american-medicine-association.html Journal of american medicine association %-DDD, <a href="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html ">Chinese medicine formulary</a>[url="http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html "]Chinese medicine formulary[/url]http://d.newsearchyou.info/chinese-medicine-formulary.html Chinese medicine formulary 0124, <a href="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html ">Keflex medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html "]Keflex medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/keflex-medicine.html Keflex medicine >:-O, <a href="http://d.newsearchyou.info/benecar-blood-pressure-medicine.html ">Benecar blood pressure medicine</a>[url="http://d.newsearchyou.info/benecar-blood-pressure-medicine.html "]Benecar blood pressure medicine[/url]http://d.newsearchyou.info/benecar-blood-pressure-medicine.html Benecar blood pressure medicine waq, <a href="http://d.newsearchyou.info/best-blood-high-medicine-pressure.html ">Best blood high medicine pressure</a>[url="http://d.newsearchyou.info/best-blood-high-medicine-pressure.html "]Best blood high medicine pressure[/url]http://d.newsearchyou.info/best-blood-high-medicine-pressure.html Best blood high medicine pressure %]]],

<Default>

(gpolbers@gmail.com, 9. 9. 2007 1:19)

Order cialis online
<a href="http://www.onlybestgalleries.com/">cialis</a>
http://www.onlybestgalleries.com/
[url=http://www.onlybestgalleries.com/]cialis[/url]

gPbDaiVpObC

(pataras9@yahoo.com, 9. 9. 2007 0:43)

comment4 , <a href="http://d.newsearchyou.info/index2.html ">School bus inspector trainer</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index2.html "]School bus inspector trainer[/url]http://d.newsearchyou.info/index2.html School bus inspector trainer :-PP, <a href="http://d.newsearchyou.info/index3.html ">Belguim tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index3.html "]Belguim tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index3.html Belguim tourism 6734, <a href="http://d.newsearchyou.info/index4.html ">Massachutes tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index4.html "]Massachutes tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index4.html Massachutes tourism 6296, <a href="http://d.newsearchyou.info/index8.html ">Cruise tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index8.html "]Cruise tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index8.html Cruise tourism 608, <a href="http://d.newsearchyou.info/index4.html ">Massachutes tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index4.html "]Massachutes tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index4.html Massachutes tourism >:-PP, <a href="http://d.newsearchyou.info/index4.html ">Massachutes tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index4.html "]Massachutes tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index4.html Massachutes tourism %PPP, <a href="http://d.newsearchyou.info/index8.html ">Cruise tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index8.html "]Cruise tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index8.html Cruise tourism %-[[, <a href="http://d.newsearchyou.info/index8.html ">Cruise tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index8.html "]Cruise tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index8.html Cruise tourism efg, <a href="http://d.newsearchyou.info/index2.html ">School bus inspector trainer</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index2.html "]School bus inspector trainer[/url]http://d.newsearchyou.info/index2.html School bus inspector trainer jjraan, <a href="http://d.newsearchyou.info/index10.html ">Careers in hospitality and tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index10.html "]Careers in hospitality and tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index10.html Careers in hospitality and tourism 17477, <a href="http://d.newsearchyou.info/index10.html ">Careers in hospitality and tourism</a>[url="http://d.newsearchyou.info/index10.html "]Careers in hospitality and tourism[/url]http://d.newsearchyou.info/index10.html Careers in hospitality and tourism %OO,

Unknown

(tdrkcmd@ozgesdp.us, 9. 9. 2007 0:17)

Good job and great design! I love this site!
<a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/dental-malpractice-insurance-companies-pa.html >Dental malpractice insurance companies pa</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/business-com-high-quality-costs-life-insurance-leads.html >Business com high quality costs life insurance leads</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/truck-insurance-quote.html >Truck insurance quote</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/blue-shield-insurance.html >Blue shield insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/medical-malpractice-insurance-pool.html >Medical malpractice insurance pool</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/auto-insurance-allstate.html >Auto insurance allstate</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/auto-insurance-quotes-canada.html >Auto insurance quotes canada</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/founders-insurance.html >Founders insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/high-risk-insurance.html >High risk insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/teen-chip-health-insurance-texas.html >teen chip health insurance texas</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/care-health-in-individual-insurance-texas-vision.html >Care health in individual insurance texas vision</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/medical-malpractice-insurance-increases.html >Medical malpractice insurance increases</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/travel-insurance-eu-residents.html >Travel insurance eu residents</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-small-business-california.html >Health insurance small business california</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/hancock-long-term-care-insurance.html >Hancock long term care insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/state-farm-insurance-home-page.html >State farm insurance home page</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/cheap-health-insurance-plans.html >Cheap health insurance plans</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/federal-law-enforcement-professional-liability-insurance.html >Federal law enforcement professional liability insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/best-health-insurance-plans.html >Best health insurance plans</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/hartford-fire-insurance.html >Hartford fire insurance</a>

Unknown

(ronghl@eyd.com, 8. 9. 2007 23:51)

can openers aol music <a href= http://musicresource.org/genre-rock/gnr332/ >devil may cry 3 music</a> digital music stands

YFeBCxNUlVA

(erthld@yahoo.com, 8. 9. 2007 22:47)

comment1 , <a href="http://1.newandnews.info/la-ley-de-libertad-de-cultos.html ">La ley de libertad de cultos</a>[url="http://1.newandnews.info/la-ley-de-libertad-de-cultos.html "]La ley de libertad de cultos[/url]http://1.newandnews.info/la-ley-de-libertad-de-cultos.html La ley de libertad de cultos 880242, <a href="http://1.newandnews.info/establecimiento-de-la-reforma-laboral-2007.html ">Establecimiento de la reforma laboral 2007</a>[url="http://1.newandnews.info/establecimiento-de-la-reforma-laboral-2007.html "]Establecimiento de la reforma laboral 2007[/url]http://1.newandnews.info/establecimiento-de-la-reforma-laboral-2007.html Establecimiento de la reforma laboral 2007 utol, <a href="http://1.newandnews.info/stieff-bears.html ">Stieff bears</a>[url="http://1.newandnews.info/stieff-bears.html "]Stieff bears[/url]http://1.newandnews.info/stieff-bears.html Stieff bears =(((, <a href="http://1.newandnews.info/fundacign-merced-coahuila.html ">Fundaciăłn merced coahuila</a>[url="http://1.newandnews.info/fundacign-merced-coahuila.html "]Fundaciăłn merced coahuila[/url]http://1.newandnews.info/fundacign-merced-coahuila.html Fundaciăłn merced coahuila yru, <a href="http://1.newandnews.info/parkour-koszalin.html ">Parkour koszalin</a>[url="http://1.newandnews.info/parkour-koszalin.html "]Parkour koszalin[/url]http://1.newandnews.info/parkour-koszalin.html Parkour koszalin 8-PPP, <a href="http://1.newandnews.info/raoel-pardeilhan.html ">Raoel pardeilhan</a>[url="http://1.newandnews.info/raoel-pardeilhan.html "]Raoel pardeilhan[/url]http://1.newandnews.info/raoel-pardeilhan.html Raoel pardeilhan 8-D, <a href="http://1.newandnews.info/socialismo-actual.html ">Socialismo actual</a>[url="http://1.newandnews.info/socialismo-actual.html "]Socialismo actual[/url]http://1.newandnews.info/socialismo-actual.html Socialismo actual 381, <a href="http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html ">Bombas grundfos</a>[url="http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html "]Bombas grundfos[/url]http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html Bombas grundfos 299372, <a href="http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html ">Reloj de mano</a>[url="http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html "]Reloj de mano[/url]http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html Reloj de mano 7420,

Unknown

(lnykijv@dqllljz.us, 8. 9. 2007 22:12)

HI! Nice design! Thanks.
<a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/international-student-health-insurance-plan.html >International student health insurance plan</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/marketing-plan-sample-for-a-health-care-insurance.html >Marketing plan sample for a health care insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/international-travel-medical-insurance.html >International travel medical insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/to-long-term-care-insurance.html >To long term care insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/insurance-bonds.html >Insurance bonds</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/ge-insurance.html >Ge insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-laws-in.html >Health insurance laws in</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-lead-california.html >Health insurance lead california</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/nc-dept-of-insurance.html >Nc dept of insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/employee-medical-insurance.html >Employee medical insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/insurance-businesses-for-sale.html >Insurance businesses for sale</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/insurance-auditing.html >Insurance auditing</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/health-insurance-international-student-travel-directory.html >Health insurance international student travel directory</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/california-health-insurance-net.html >California health insurance net</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/california-and-insurance-and-life-and-health.html >California and insurance and life and health</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/homeowners-insurance-dogs.html >Homeowners insurance dogs</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/california-health-in-insurance.html >California health in insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/kemper-insurance-company.html >Kemper insurance company</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/cheap-car-insurance-nj.html >Cheap car insurance nj</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/term-life-insurance-in-canada.html >Term life insurance in canada</a>

WdBhmADyQWQlyIAwod

(pataras9@yahoo.com, 8. 9. 2007 21:18)

comment3 , <a href="http://1.newandnews.info/jade-oxilina.html ">Jade oxilina</a>[url="http://1.newandnews.info/jade-oxilina.html "]Jade oxilina[/url]http://1.newandnews.info/jade-oxilina.html Jade oxilina mbkr, <a href="http://1.newandnews.info/ley-federal-del-trabajo.html ">Ley federal del trabajo</a>[url="http://1.newandnews.info/ley-federal-del-trabajo.html "]Ley federal del trabajo[/url]http://1.newandnews.info/ley-federal-del-trabajo.html Ley federal del trabajo nrrq, <a href="http://1.newandnews.info/main-aisa-kyon.html ">Main aisa kyon</a>[url="http://1.newandnews.info/main-aisa-kyon.html "]Main aisa kyon[/url]http://1.newandnews.info/main-aisa-kyon.html Main aisa kyon 8-O, <a href="http://1.newandnews.info/recetas-de-decoracion-de-frutas.html ">Recetas de decoracion de frutas</a>[url="http://1.newandnews.info/recetas-de-decoracion-de-frutas.html "]Recetas de decoracion de frutas[/url]http://1.newandnews.info/recetas-de-decoracion-de-frutas.html Recetas de decoracion de frutas ysfrx, <a href="http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html ">Imperia on line</a>[url="http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html "]Imperia on line[/url]http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html Imperia on line bhc, <a href="http://1.newandnews.info/diagrama-de-pareto.html ">Diagrama de pareto</a>[url="http://1.newandnews.info/diagrama-de-pareto.html "]Diagrama de pareto[/url]http://1.newandnews.info/diagrama-de-pareto.html Diagrama de pareto 16555, <a href="http://1.newandnews.info/chismes-de-famosos.html ">Chismes de famosos</a>[url="http://1.newandnews.info/chismes-de-famosos.html "]Chismes de famosos[/url]http://1.newandnews.info/chismes-de-famosos.html Chismes de famosos %))), <a href="http://1.newandnews.info/instituto-nacional-de-ecologia.html ">Instituto nacional de ecologia</a>[url="http://1.newandnews.info/instituto-nacional-de-ecologia.html "]Instituto nacional de ecologia[/url]http://1.newandnews.info/instituto-nacional-de-ecologia.html Instituto nacional de ecologia qsy, <a href="http://1.newandnews.info/plantas-guatemala.html ">Plantas guatemala</a>[url="http://1.newandnews.info/plantas-guatemala.html "]Plantas guatemala[/url]http://1.newandnews.info/plantas-guatemala.html Plantas guatemala %OOO,

Unknown

(iiyteyn@ubjxmdw.us, 8. 9. 2007 20:04)

Look! Only now!Big discounts!
<a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/motorcycle-insurance-prices.html >Motorcycle insurance prices</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/atlantic-casualty-insurance.html >Atlantic casualty insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/free-health-insurance-quotes-online.html >Free health insurance quotes online</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/shelter-mutual-insurance-company.html >Shelter mutual insurance company</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/california-health-insurance-temporary.html >California health insurance temporary</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/worldwide-medical-insurance.html >Worldwide medical insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/geiko-car-insurance.html >Geiko car insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/rac-insurance.html >Rac insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/free-health-insurance-for-teen.html >Free health insurance for teen</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/texas-life-insurance-company.html >Texas life insurance company</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/geico-insurance-claims.html >Geico insurance claims</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/insurance-carriers.html >Insurance carriers</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/california-health-insurance-rating.html >California health insurance rating</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/paul-revere-life-insurance.html >Paul revere life insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/international-health-insurance-danmark.html >International health insurance danmark</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/exam-insurance-life-no-whole.html >Exam insurance life no whole</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/employed-health-insurance-pa-self.html >Employed health insurance pa self</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/motorcycle-insurance-quotes-online.html >Motorcycle insurance quotes online</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/empire-plan-health-insurance.html >Empire plan health insurance</a> <a href= http://broker-halth-insurance.usainsurancedirect.info/retirement-health-insurance.html >Retirement health insurance</a>

UUOVLOszsHeCQ

(rejktlk@yahoo.com, 8. 9. 2007 19:48)

comment3 , <a href="http://1.newandnews.info/abb-cad.html ">Abb cad</a>[url="http://1.newandnews.info/abb-cad.html "]Abb cad[/url]http://1.newandnews.info/abb-cad.html Abb cad mxdsal, <a href="http://1.newandnews.info/gobierno-de-ecuador.html ">Gobierno de ecuador</a>[url="http://1.newandnews.info/gobierno-de-ecuador.html "]Gobierno de ecuador[/url]http://1.newandnews.info/gobierno-de-ecuador.html Gobierno de ecuador immr, <a href="http://1.newandnews.info/clima-de-ecuador.html ">Clima de ecuador</a>[url="http://1.newandnews.info/clima-de-ecuador.html "]Clima de ecuador[/url]http://1.newandnews.info/clima-de-ecuador.html Clima de ecuador >:O, <a href="http://1.newandnews.info/ricardo-flores-magon-cecyt-13.html ">Ricardo flores magon cecyt 13</a>[url="http://1.newandnews.info/ricardo-flores-magon-cecyt-13.html "]Ricardo flores magon cecyt 13[/url]http://1.newandnews.info/ricardo-flores-magon-cecyt-13.html Ricardo flores magon cecyt 13 431301, <a href="http://1.newandnews.info/funciones-del-multimetro.html ">Funciones del multimetro</a>[url="http://1.newandnews.info/funciones-del-multimetro.html "]Funciones del multimetro[/url]http://1.newandnews.info/funciones-del-multimetro.html Funciones del multimetro 749953, <a href="http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html ">Reloj de mano</a>[url="http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html "]Reloj de mano[/url]http://1.newandnews.info/reloj-de-mano.html Reloj de mano ocjpo, <a href="http://1.newandnews.info/editorial-cinco.html ">Editorial cinco</a>[url="http://1.newandnews.info/editorial-cinco.html "]Editorial cinco[/url]http://1.newandnews.info/editorial-cinco.html Editorial cinco dgxqxi, <a href="http://1.newandnews.info/ernesto-guevara-de-la-serna.html ">Ernesto guevara de la serna</a>[url="http://1.newandnews.info/ernesto-guevara-de-la-serna.html "]Ernesto guevara de la serna[/url]http://1.newandnews.info/ernesto-guevara-de-la-serna.html Ernesto guevara de la serna 1934, <a href="http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html ">Imperia on line</a>[url="http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html "]Imperia on line[/url]http://1.newandnews.info/imperia-on-line.html Imperia on line 3978,

VLqzvfwSzlsiIXihr

(erhte@yahoo.com, 8. 9. 2007 18:19)

comment6 , <a href="http://1.newandnews.info/el-poder-del-norte.html ">El poder del norte</a>[url="http://1.newandnews.info/el-poder-del-norte.html "]El poder del norte[/url]http://1.newandnews.info/el-poder-del-norte.html El poder del norte :[[, <a href="http://1.newandnews.info/triadas-de-dobereiner-consiste.html ">Triadas de dobereiner consiste</a>[url="http://1.newandnews.info/triadas-de-dobereiner-consiste.html "]Triadas de dobereiner consiste[/url]http://1.newandnews.info/triadas-de-dobereiner-consiste.html Triadas de dobereiner consiste 8-DD, <a href="http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html ">Legge manicomi</a>[url="http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html "]Legge manicomi[/url]http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html Legge manicomi 582, <a href="http://1.newandnews.info/lisa-loeb-tabs.html ">Lisa loeb tabs</a>[url="http://1.newandnews.info/lisa-loeb-tabs.html "]Lisa loeb tabs[/url]http://1.newandnews.info/lisa-loeb-tabs.html Lisa loeb tabs simjj, <a href="http://1.newandnews.info/julio-iglesias.html ">Julio iglesias</a>[url="http://1.newandnews.info/julio-iglesias.html "]Julio iglesias[/url]http://1.newandnews.info/julio-iglesias.html Julio iglesias 443794, <a href="http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html ">Bombas grundfos</a>[url="http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html "]Bombas grundfos[/url]http://1.newandnews.info/bombas-grundfos.html Bombas grundfos kgmaf, <a href="http://1.newandnews.info/tec-de-monterrey-campus-queretaro.html ">Tec de monterrey campus queretaro</a>[url="http://1.newandnews.info/tec-de-monterrey-campus-queretaro.html "]Tec de monterrey campus queretaro[/url]http://1.newandnews.info/tec-de-monterrey-campus-queretaro.html Tec de monterrey campus queretaro 901841, <a href="http://1.newandnews.info/osito-cocinas.html ">Osito cocinas</a>[url="http://1.newandnews.info/osito-cocinas.html "]Osito cocinas[/url]http://1.newandnews.info/osito-cocinas.html Osito cocinas vplnq, <a href="http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html ">Legge manicomi</a>[url="http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html "]Legge manicomi[/url]http://1.newandnews.info/legge-manicomi.html Legge manicomi 36498,

Unknown

(ronmqk@tnj.com, 8. 9. 2007 18:05)

rationale for music education <a href= http://musicresource.org/genre-rock-folk-rock/gnr122/ >korean war music</a> trombone music sage


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92

následující »